Kuchyňa na mieru- investícia, ktorá sa oplatí

Kuchyňa na mieru môže byť výhodnou investíciou a môže mať viacero výhod v porovnaní s hotovým nábytkom z predajní. Máme pre vás konkrétne dôvody, prečo si vybrať kuchyňu na mieru:

Proporcie 

Podľa veľkosti a vzhľadu interiéru môžete nábytkárovi tlmočiť svoju vlastnú predstavu. Na základe nej vám dokáže vysvetliť, či je vaša predstava zhmotniteľná a uvedie vás na pravú mieru. Spoločne tak dokážete urobiť kompromis, výsledkom čoho môže byť naozaj skvelá a jedinečná kuchyňa. Nábytkár vie pracovať s rôznym priestorom, avšak nie všetok priestor (krivé steny, nerovná omietka, podkrovné izby) sa dokáže prispôsobiť.

Využitie priestorov

Ďalšou veľkou výhodou je, že dokážete pracovať s priestorom, ktorý by bol v prípade hotových kusov nábytku nevyužiteľný a doslova by ste s priestorom bojovali. Ide hlavne o podkrovné interiéry, kde je kuchyňa na mieru veľkou výhodou. V súčasnosti sú podkrovné domy či byty veľmi populárne, preto je dôležité použiť také riešenie, ktoré nebude priestor zmenšovať, a to dokonca ani opticky.

Výber materiálov 

Chcete mať celý interiér v takých materiáloch, aby všetko k sebe ladilo, ale každá miestnosť v dome je iná? Práve tu nábytok na mieru ponúka veľký priestor pre vašu fantáziu. Môžete si zvoliť materiál, aký len chcete. Farebne zladiť všetok nábytok, kovanie či čalúnenie v interiéri vám pomôžu špecialisti v nábytkovom štúdiu. Môžete si tak vybudovať domov, po akom ste vždy túžili.

Kuchyňa na mieru verzus kuchynská linka z obchodu

Pravdou je, že na trhu môžete nájsť kvalitné kúsky za porovnateľnú, prípadne nižšiu cenu než je cena nábytku na mieru. Avšak, pokiaľ nie ste odborníkom na rôzne druhy kovaní, materiálov a ich povrchových úprav, ťažšie rozoznáte správny pomer kvality a ceny.

Bez ohľadu na úložné priestory, niektoré hotové kusy nábytku môžu byť jednoducho priveľmi veľké alebo naopak, priveľmi malé, aby sa zmestili do vášho interiéru, čím dochádza k neefektívnemu využitiu priestoru. Nábytkom na mieru sa tomuto negatívu vyhnete a zariadite svoj priestor tak, aby ste ho využili v čo najväčšej miere. Nie ste tak obmedzení striktne daným rozmerom nábytku od výrobcu a dokážete zariadiť svoj domov, kanceláriu alebo obchod podľa vašich predstáv.

Aké sú teda výhody nábytku na mieru?

  • možnosť vybrať si z veľkého množstva materiálov a povrchov,
  • zvoliť kombinácie, ktoré budú lahodiť nášmu oku a zároveň budú originálne,
  • proporcie, veľkosť a funkcionalitu si môžeme sami nadimenzovať,
  • možnosť integrovaného zakomponovania osvetlenia
  • riešenie kuchynského príslušenstva s fantáziou
  • môžeme si zvoliť úroveň vybavenia a tým dokážeme do istej miery kontrolovať aj výslednú cenu. No všeobecne platí, že investícia bude vždy vyššia ako pri sériovom nábytku. Veď si nechávame doslova ušiť oblek na mieru.